Новини

Сміття в справу: з нього «зліпили» спорткар

Студенти з Нідерландів зробили машину з переробленого сміття. Наприклад, кузов – зі старих дитячих іграшок і кухонного приладдя.

Спортивний автомобіль Luca, який створили студенти Технічного університету Ейндховена (Нідерланди), майже повністю складається з перероблених відходів. Таким чином студенти продемонстрували, що відходи можна використовувати повторно.

Шасі електромобіля Luca включає льон і перероблений пластик, велика частина якого була виловлена ​​в океані. Кузов, обробка, вікна й інтер’єр також зроблені з перероблених матеріалів, включаючи ПЕТ-пляшки, твердий пластик і побутові відходи. У тому числі твердого пластика, використовуваного в багатьох споживчих товарах, таких як іграшки, телевізори та кухонне приладдя.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Сміття в справу: з нього «зліпили» спорткар

Лука – компактний автомобіль з двома електродвигунами і заднім приводом, він здатний розвивати швидкість 90 км / год і проїхати без підзарядки 220 км. Якщо перерахувати на бензин, його витрата склала б приблизно літр на 180 кілометрів пробігу. Крім економічних двигунів це пов’язано ще і з малою вагою: автомобіль без акумуляторів важить всього 360 кг, з них 60 кг доводиться на акумулятори. Це вдвічі менше, ніж у порівнянних автомобілів.

Свій жовтий колір автомобіль отримав завдяки кольоровій плівці замість фарби. Її можна видалити не залишаючи слідів, в результаті залишається чистий пластик, що значно спрощує подальший процес переробки. Бічні і задні вікна також виготовлені з переробленого матеріалу. Процес вторинної переробки додає вікнам оригінальний темнуватий відтінок, що нагадує тонування, тому екологічність може бути зовсім не нудною.

Багато сміття застосовано і в інтер’єрі. Наприклад, у Луки є два дуже зручних крісла, виготовлених на замовлення, а в якості наповнювача використані кокосова стружка і кінський волос. Тканина оббивки зроблена з переробленого ПЕТ, але виглядає вона як замша і така ж м’яка на дотик, технології переробки зараз це дозволяють. Центральна консоль також виготовлена ​​з переробленого пластику.


Back to top button