Словаччина обійшла Чехію за кількістю вироблених автомобілів на одного жителя

У Словаччині торік уперше було вироблено більше 1 мільйона автомобілів або 184 автомобілі на тисячу жителів. Таким чином, з великим відривом Словаччина вирвалася в лідери за даним показником, випередевши Чехію, Німеччину, Японію і Корею.

Автомобільні заводи Kia Motors, PSA Peugeot Citroën і Volkswagen за минулий рік виробили в цілому більше 1 мільйона автомобілів. Чехія ж подолала позначку в 1 млн автомобілів ще в 2010 році, але за населенням перевищує п’ятимільйонну Словаччину вдвічі. Чеський союз автомобільної промисловості оцінює загальне виробництво автомобілів в минулому році в 1,3 мільйона штук або 124 автомобіля на одного жителя країни.

Останній раз Чехія обігнала Словаччину з виробництва автомобілів на одного жителя в 2009 році. З тих пір сусіди утримують впевнене лідерство. Найближчим часом позиції Словаччини посиляться ще більше, оскільки Jaguar Land Rover планує відкрити свій завод і виробляти до 150 тис. автомобілів на рік.

При цьому і Чехія, і Словаччина залишаються безумовними лідерами з виробництва автомобілів на душу населення. Найближчі конкуренти, такі як Південна Корея, Німеччина чи Японія не змогли досягти показника навіть у 100 автомобілів на тисячу жителів.

Джерело: cznews.info