НовиниСвіт

Siemens запустить масове виробництво водневих авто

Німецький енергетичний гігант Siemens запустить масове виробництво декількох моделей автомобілів на водневих паливних елементах.

Про це йдеться у меморандумі про взаєморозуміння, який концерн уклав з британським стартапом Riversimple, передає hightech.plus.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Підрозділ Siemens UK профінансує будівництво двох нових підприємств на території Великобританії, кожне з яких буде виробляти по 5 тисяч автомобілів на рік.

Спочатку Riversimple отримає необхідні ресурси для масового виробництва двомісного купе Rasa, яке запустять у 2023 році, а потім для водневого фургону, який випускатимуть з 2026 року. У довгостроковій перспективі Riversimple має на меті надати клієнтам у лізинг 180 тис. водневих автомобілів до 2032 року.

Riversimple була заснована у 2007 році і розробила свій перший водневий автомобіль більше 10 років тому. Однак компанії не вдавалося вийти на масовий ринок через обмежене виробництва -максимальний обсяг поставок обмежувався 5 тис. моделями Rasa у рік.

Siemens UK дозволить Riversimple збільшити швидкість виготовлення автомобілів у три рази і створити 220 нових робочих місць.

Пізніше Siemens допоможе Riversimple сформувати надійні ланцюжки поставок водню і поступово ще наростити виробничі лінії. Британський стартап буде як розширювати існуючі підприємства, так і будувати нові. Також компанія планує розробити ще один легковий автомобіль і невеликий мінівен — обидві моделі будуть поставлятися з водневим двигуном і побудовані на тій же платформі, що і Rasa.

«Siemens поділяє нашу пристрасть до сталого розвитку, водню та економіки замкнутого циклу і має великий досвід у сфері технологічного програмного забезпечення та моделювання заводів, а також фінансування технологічного сектора», — заявив керуючий директор Riversimple Хьюго Спауерс.

Одночасно з анонсом угоди з Siemens, Riversimple також оголосила про нову мету – залучити $200 млн. протягом трьох років. Ці кошти також підуть на будівництво нових підприємств і фінансування розробок компанії.

Source
ecotown.com.ua
Back to top button