СвітТехнології

Siemens і Porsche побудують завод кліматично нейтрального палива

Серед партнерів проекту є енергетична компанія AME і нафтова компанія ENAP з Чилі та італійська енергетична компанія Enel.

Компанії Siemens Energy, Porsche і інші партнери об’єдналися в незвичайному проекті Haru Oni. Вони мають намір побудувати в Чилі перший в світі комерційний завод по виробленню в промислових обсягах синтетичного палива e-fuel. Воно буде застосовуватися в звичайних ДВЗ, а також в двигунах судн і авіалайнерів, але при цьому залишиться кліматично (вуглецево) нейтральним.

Для такого трюку буде застосовуватися енергія з відновлюваних джерел, необхідна для електролізу води, а також пряме захоплення вуглекислого газу з атмосфери. На виході ланцюжка процесів – водень і синтетичні метанол (e-Methanol) з бензином (e-Gasoline), на першому етапі. Теоретично з часом сюди ж можна додати установки для отримання синтетичного гасу (e-Kerosene) і дизельного пального (e-Diesel).

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Siemens і Porsche побудують завод кліматично нейтрального палива

На пілотному етапі, до 2022 року, завод буде виробляти 750 000 літрів метанолу (близько половини піде на наступний переділ) і близько 130 000 літрів синтезованого бензину. Перша промислова фаза збільшить вироблення до 55 млн літрів бензину в рік до 2024 року, а друга – до 550 млн л (до 2026 року). Компанія Porsche буде одним з основних споживачів.

Спрощено все працює так: енергія від вітрових ферм і сонячних електростанцій йде в високоефективний електролізер на основі протонообмінних мембран, що виробляє водень (його вже можна застосовувати як паливо різними способами). Далі відбувається захоплення вуглекислого газу як з атмосфери, так і від промислових об’єктів (типу теплоцентралей). Цей газ і водень разом йдуть на синтез метанолу. Знову ж таки, вже сам цей спирт може виступати в ролі палива (в суміші з бензином – в ДВЗ або в паливних елементах в чистому вигляді). Але його ще далі будуть перетворити в бензин за технологією, розробленою і ліцензованої ExxonMobil. На вироблення бензину піде 40% отриманого метанолу.

Продукція заводу буде як використовуватися в Чилі, так і відправиться на експорт. Зокрема, її буде купувати Porsche для своїх гоночних автомобілів (синтетичним пальним їх заправлять під час змагань), плюс для заходів в центрах Porsche Experience і, ймовірно, в деяких спорткарах і на дорогах. Porsche направила на будівництво Haru Oni ​​близько 20 млн євро, які названі лише початковими інвестиціями.

Siemens і Porsche побудують завод кліматично нейтрального палива

План заводу Haru Oni ​​(він же проект HIF, Highly Innovative Fuels). Майданчик розміститься в південній частині Чилі, в провінції Магальянес, де частий сильний вітер, а тому сприятливі умови для вітроенергетики.

Додамо, що в автопромі думки щодо синтезованого вуглецево-нейтрального пального розділилися. У Porsche (і ширше – в концерні Volkswagen) вважають такі проекти перспективними. Тієї ж точки зору дотримуються в Макларені і Форді. А ось боси Mercedes-Benz / Daimler нещодавно відмовилися від ідеї, вважаючи її нежиттєздатною, у всякому разі в середньостроковій перспективі.


Back to top button