НовиниСвіт

Шведи будують найбільший в світі вітрильник для перевезення автомобілів

Незважаючи на те, що судно Oceanbird буде приводиться в рух за допомогою вітру, це буде корабель майбутнього.

Трансатлантичний автовоз розробляється шведською суднобудівної компанією Wallenius Marine за підтримки уряду Швеції і декількох дослідницьких інститутів.

Судно довжиною 650 футів (близько 200 метрів), здатне буде вміщати до 7000 автомобілів. Корпус корабля увінчаний п’ятьма телескопічними «крилами», кожна заввишки 260 футів (80 метрів). Вітрила можуть повертатися на 360 градусів, не торкаючись один одного, і їх можна прибрати на висоту 195 футів, щоб пройти мости або витримати негоду.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Вітрила, будуть виготовлені зі сталі і композитних матеріалів, а їх розмір забезпечить достатню тягову потужність для 35 000-тонного корабля.

Ключовими елементами світової автомобільної торгівлі є морські автомобільні перевізники, відомі як RoRo.

Великі звичайні RoRo споживають в середньому 40 тонн палива на день, виробляючи 120 тонн CO2.

Oceanbird виділятиме на 90% менше CO2. Він не буде повністю вільний від викидів, тому як буде покладатися на двигуни для маневрування в портах, а також в аварійних ситуаціях.

Платою за екологічність стане швидкість доставки. При прогнозованої максимальної швидкості близько 10 вузлів Oceanbird буде вдвічі повільніше, ніж стандартні автовози. Щоб перетнути Атлантику, йому знадобиться близько 12 днів замість стандартних семи.

Очікується, що Oceanbird відправиться в плавання вже у 2024 році.

Source
CNN
Back to top button