Новини

Щоб отримати велике держзамовлення, необхідно мати 50% українських деталей, – Петрашко

Мінекономіки підготувало пілотний проект із локалізації виробництва в секторі машинобудування, який на стадії обговорення і консультації з підприємцями і міжнародними партнерами. Урядовий комітет його підтримав.Про це зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко в ексклюзивному інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

«Через втрату тимчасово окупованої території Україна не може виробляти локомотиви, але може виготовляти 50% запчастин. Хочете велике держзамовлення – будь ласка, 50% українських деталей. Ви ж берете ці компоненти в Німеччині, Франції? Беріть 50% наших підрядників», – пояснює Міністр суть пілотного проекту.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Міністр підтвердив, що даний проект нічиїх прав не порушує. Також він наголосив, що підтвердження локалізації буде прозоро і в автоматичному режимі. Планується використати подібний механізм з програми по компенсації частини вартості купівлі сільгосптехніки українського виробництва, яка є успішною.

«Має бути і буде проста процедура з простою кількістю документів. По суті, заявний принцип. Звертаються в якийсь орган чи в Міністерство економіки. Перевіряються певні речі, прозорий реєстр з компаніями вивішується, що вони відповідають критеріям. Тоді компанія, яка має локалізацію (іноземна чи українська – не має ніякого значення) отримує можливість цього нецінового, як ми називаємо, критерію», – повідомив очільник відомства.

Міністр додав, що парламентський комітет з економічного розвитку запропонував законопроект з більш глибокою локалізацією, який також наразі обговорюється.

Прес-служба Мінекономіки


Back to top button