Читацький зал

Що робити, якщо водій не встигає завершити обгін

На жаль, не всі водії починають обгін, переконавшись в безпеці цього маневру. Небезпечні ситуації виникають постійно.

В першу чергу потрібно визначити момент, коли ще можливо повернутися на свою смугу, тобто потрібно розуміти пройшов автомобіль так звану точку неповернення або ще ні. Потрібно пам’ятати, що повернутися на свою сторону дороги. Але це можливо лише в самому початку маневру, коли машина ще навіть не порівнялася з транспортним засобом.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Набагато гірше, якщо зустрічний транспорт заважає завершити обгін, коли точка неповернення давно пройдена. Тут є кілька варіантів дій водіїв. В першу чергу потрібно попередити водія зустрічної машини про те, що ви не встигаєте завершити обгін до роз’їзду з ним. Можна, наприклад, моргати фарами або сигналити. Головне – змусити водія звернути увагу на ситуацію.

Що робити, якщо водій не встигає завершити обгін

Як правило, водій зустрічної машини в цьому випадку інстинктивно зменшить швидкість і притулиться до узбіччя. Водій обганяючого транспортного засобу теж відреагує і максимально посунеться вправо, щоб дати вільне місце. На двосмуговій проїзній частині можливо роз’їхатися навіть трьом машинам.

Не можна виїжджати на протилежне узбіччя в останній момент. Часто зустрічний водій, щоб уникнути аварії також шукає порятунку на цьому же узбіччі і відхиляється туди за секунду до можливого зіткнення. У підсумку саме там і відбувається аварія. Тому найправильніше позначити свої наміри заздалегідь, щоб зрозуміти, як будуть діяти інші учасники руху.

Що робити, якщо водій не встигає завершити обгін

Хоча в деяких ситуаціях виїзд на узбіччя для обгону все ж допустимо. Зазвичай це стосується роз’їзду з вантажівками. Вони не можуть відхилитися на узбіччя, ризикуючи втратити керування і розбити дорогий вантаж. Тому фурі легше триматися на асфальті, ніж опинитися в кюветі через зустрічного лихача.

Але головна профілактика небезпечних зіткнень – це золоте правило «не впевнений – НЕ обганяй». Потрібно пам’ятати, що не можна здійснювати обгін услід за іншими автомобілями «паровозиком», не варто обганяти на підйомах, навіть якщо розмітка переривчаста. Також не можна виїжджати на зустрічну смугу в місцях з обмеженою видимістю.

Також дуже важливо розраховувати маневр таким чином, щоб точка неповернення виявлялася в місці, яке дає хороший огляд зустрічної смуги руху. Тоді водій не виявиться перед несподіваною небезпекою.


Back to top button