Моделі

Scania приступила до тестування напівпричепа з сонячними панелями

На напівпричіп було встановлено близько 140 квадратних метрів панелей

У світі, де виробники особливу увагу почали приділяти проблемам екології, випускаючи гібридні і повністю електричні автомобілі, компанія Scania вирішила піти іншим шляхом отримання енергії для силової установки – за допомогою сонячних панелей. Такий спосіб вже неодноразово був випробуваний на прототипах і показав себе з хорошого боку, проте машина, що має мультимедійну системи, системи безпеки і декількох пасажирів в салоні далеко на одній сонячної енергії не поїде.

Scania випустила на тести вантажівку з напівпричепом, який повністю покритий сонячними панелями. При довжині в 18 метрів причіп дозволив встановити на свої поверхні 140 квадратних метрів сонячних панелей. На жаль, інформації про те, скільки кілометрів вантажівка зможе проїхати тільки на сонячній енергії, компанія не поділилася, але заявила, що економія палива склала 5-10%. Крім того стало відомо, що такий напівпричіп виробляє близько 14 000 кВт / год енергії на рік, що не так вже й погано, якщо врахувати, що тести проходили в Швеції – не в самій сонячній країні.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Крім економії палива, такий напівпричіп зміг би забезпечити енергією невелику електромережу, коли вантажівка не використовується і просто стоїть на парковці. Передбачається, що ця технологія змогла б допомогти жителям регіонів, що постраждали від стихійних лих.


Back to top button