Новини

Ринок комерційних автомобілів скоротився в 7 разів

У березні, за даними асоціації “Укравтопром”, продажі комерційних автомобілів в Україні впали в 7 разів у порівнянні з аналогічним показником минулого року до відмітки 1 520 шт.

Така негативна динаміка в основному була сформована обвалом первинних продажів імпортного секонд-хенду, обсяг яких у 11,5 разів зменшився порівняно з березнем минулого року. Як наслідок суттєво змінилася вікова структура первинного ринку комерційних автомобілів. Якщо в березні 2013 частка бувших в експлуатації іномарок становила 87% від усіх первинних продажів, то в березневих продажах цього року їх частка знизилася до 55%.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Продажі нових автомобілів щодо торішнього показника знизилися “всього” на 50%. Минулого місяця було продано і поставлено на облік в ДАІ 684 нових комерційних автомобіля.

Найбільшим попитом на березневому ринку нової техніки користувалися автомобілі марки Renault, яких було зареєстровано 108 од. або на 5% більше ніж торік.

Другим за популярністю з мінімальним відривом у 1 автомобіль від лідера ринку нових комерційних автомобілів йде німецький бренд Volkswagen. При цьому, реалізувавши за місяць 107 од. техніки, Volkswagen так і не зміг наблизиться до свого торішнього результату – відставання склало 44%.

Продаж 94 одиниць нових машин забезпечила Fiat третю сходинку рейтингу і демонстрацію 67 відсоткового падіння попиту в порівнянні з березнем 2013 року.

Втративши в продажах 46% щодо аналогічного показника минулого року, ГАЗ посів четверте місце рейтингу з результатом 90 автомобілів.

Замикає п’ятірку лідерів російська марка КАМАЗ з показником 42 шт. Варто відзначити, що незважаючи на загальний негативний тренд на ринку нових комерційних автомобілів, КАМАЗу вдалося наростити реалізацію в Україні більш ніж на 46% (щодо АППГ).

Всього за перший квартал 2014 року в Україні на первинному ринку було зареєстровано 5 807 продажів нових комерційних автомобілів, що майже на 80% менше аналогічного показника минулого року. Частка нової техніки у цих продажах склала 43% проти 12% торік.

Обсяг реалізації нових автомобілів за три місяці насилу досяг позначки 2 514 шт., що на 26% нижче торішньої.

У той же час кількість первинних реєстрацій автомобілів, що вже були у експлуатації, за підсумками кварталу, зафіксовано на рівні 3 293 шт., або на 87% менше АППГ.

Back to top button