Заява Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП щодо фінансово-кредитної політики уряду та НБУ

У ході розширеного засідання Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП (25 вересня 2015 р. в м. Харків) більшість учасників дискусії з питань розвитку реального сектору економіки вказували на необхідність невідкладного внесення коректив у фінансово-кредитну політику уряду та НБУ, особливо що стосується розв’язання гострої проблеми доступу до кредитних ресурсів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Представники бізнес-спільноти вважають, що збереження негативних показників промислового виробництва в Україні за сучасних економічних умов містить загрозу втрати цілих галузей. Так, вперше з кризового 2008 року у серпні ц.р. в Україні припинилося виробництво легкових автомобілів.

Слабкі конкуренті позиції українського бізнесу на зовнішніх ринках є серед інших причин прямим наслідком погіршення доступу до фінансових ресурсів, надмірного боргового навантаження багатьох провідних підприємств, замороження обігових коштів на рахунках банків, визнаних неплатоспроможними.

Фактично банківські установи згорнули серйозні програми кредитування, працюють лише з окремими перевіреними клієнтами, деякі – виконують лише обслуговуючі операції на кшталт переказу коштів.

З метою забезпечення умов для сталого розвитку економіки держава повинна вжити заходів зі стимулювання кредитного зростання з урахуванням апробації аналогічних антикризових заходів в країнах ЄС. Йдеться про необхідність прийняття державної програми кредитування реального сектору економіки, розробку механізмів виведення проблемних активів з державних та системно важливих банків, надання гарантій для кредитів підприємствам реального сектору.

За результатами обговорення учасниками розширеного засідання Антикризової ради громадських організацій України та Правління УСПП ухвалено відповідну заяву.

Back to top button