Український автовиробник святкує 20-річний ювілей бренду

Двадцять років тому з конвеєру зійшов перший автобус «Богдан». Це був міський автобус малого класу, розрахований на 45 пасажирів. З нього розпочалася історія одного з найбільших вітчизняних виробників громадського транспорту та автомобілів в Україні.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

«Богдани» швидко завоювали широку популярність серед українських перевізників, а з 2003 року – і за кордоном.

У 2008 році була випущена рекордна кількість «Богданів» – 3 776 одиниць. А вже з наступного року корпорація переорієнтувалася на розробку та виготовлення низькопідлогових автобусів і тролейбусів середнього, великого та надвеликого класів. Вже тоді в компанії розуміли, що на зміну «маршруткам» повинні прийти сучасні великогабаритні неолайнери.

У 2012 році «Богдан» презентував свій перший гібридний автобус, а ще за 2 роки з’явився перший український електричний автобус «Богдан А70100», що пройшов сертифікацію в ЄС і вийшов на вулиці польського Любліна.

Загалом, за 20 років було виготовлено 18 781 автобусів і тролейбусів. Сьогодні Корпорація «Богдан» – це сучасна європейська компанія, яка впроваджує передові технології у виробництво та має 5-ступеневий контроль якості своєї продукції. Це забезпечило їй міжнародні договори з низкою країн Євросоюзу. З 2018 року підприємство співпрацює з французькою компанією Bluebus у сфері виробництва кузовів для електричних автобусів, а нещодавно уклало угоду з датською Banke Electromotive на розробку електричних спецвантажівок.

Асоціація «Укравтопром» щиро вітає колектив корпорації «Богдан» з цією знаковою датою та бажає постійного руху вперед, розширення географії партнерських зв’язків на внутрішньому і закордонних ринках, прибутку, підвищення рівня добробуту працівників підприємства, нових успіхів у виробничій діяльності на благо національної економіки!


Back to top button