Участники Украинского Автомобильного Форума обратились к властям

Как уже сообщал «Укравтопром», 31 октября во Львове состоялся Украинский Автомобильный Форум, участие в котором приняли представители центральных и местных органов власти, руководители украинских и иностранных компаний автомобильной и сопутствующих отраслей, международные инвесторы, общественные организации.

Во исполнение решение Форума его участниками было подготовлено открытое обращение к Правительству и депутатам всех уровней, текст которого публикует «Укравтопром»:

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Звернення учасників Українського Автомобільного Форуму

Український Автомобільний Форум став майже єдиною, за останній час, ініціативою представників автомобільного бізнесу, що була підтримана на загальнодержавному та місцевому рівнях за участю міжнародних фінансових установ, компаній автовиробників та виробників і постачальників компонентів, автоімпортерів, логістичних компаній тощо.

Від імені 120 українських та іноземних компаній автомобільної галузі, міжнародних інвесторів і громадських організацій, які взяли участь у роботі Форуму звертаємось до Уряду та парламентаріїв України з пропозицією створити постійно діючу платформу для діалогу щодо створення ефективної національної політики розвитку в Україні автомобільної галузі та залучення до неї зовнішніх і внутрішніх інвестицій.

На жаль відсутність стабільного регуляторного поля і несвоєчасна реакція влади на виклики та загрози призвела до жорсткої кризи в автовиробництві, втрати стратегічних партнерів та інвесторів.

Зрозуміло, що умови змінились. Ведення такого науко та капіталомісткого бізнесу як автовиробництво, без залучення глобальних гравців, в Україні вже не можливо.

Ті конкурентні переваги, які сьогодні пропонує Україна: географічне положення, ЗВТ з ЄС та дешева робоча сила створюють значні можливості для локалізації виробництва на території України в якості зовнішнього виробничого майданчика. Тим не менш, цього недостатньо, адже для розвитку виробництв, які є локомотивами сучасних успішних економік, необхідно створювати особливий інвестиційний клімат із значними перевагами перед країнами — сусідами.

Світовий авторинок продовжує зростати і трансформуватися. Активно розвиваються нові технології і продукти. Це говорить про те, що виникають нові можливості для припливу інвестицій в автомобільний сектор.

На цьому тлі актуалізується питання. Куди підуть ці інвестиції? Які країни будуть бенефіціарами в цьому процесі?

Чи скористається Україна цією можливістю для створення нових або розвитку існуючих виробництв, — повністю залежить від конкурентоспроможності інвестиційного середовища та промислової політики країни, а прямо кажучи від здатності всіх гілок української влади (як центральних, так і місцевих) створювати переваги для залучення глобальних гравців.

Висловлюючи особливу тривогу щодо ситуації в національному автопромі і виходячи з прагнення не втратити, можливо, останній шанс зберегти Україну у списку високотехнологічних країн з сильним потенціалом розвитку, учасники Форуму закликають Уряд країни, депутатів Верховної Ради:

1.       До кінця поточного року розробити та не пізніше 1 кварталу 2018 року прийняти:

1.1.    концепцію розвитку автомобільної промисловості;

1.2.    соціальну програму запобігання трудової міграції населення за кордон;

1.3.    програму відновлення в Україні  професійно-технічної освіти в якій передбачити підготовку кадрів для промислового виробництва та  автомобільнобудівної галузі.

2.       В першому півріччі 2018 року прийняти Закон України «Про стимулювання розвитку електричного транспорту України».

3.       Передбачити в Державному Бюджеті України видатки на формування статутного капіталу Експортно-кредитного агентства та його фінансування.

4.       Забезпечити впровадження фіскальних та митних стимулів для учасників індустріальних парків, компенсації витрат на підключення до мереж комунальних служб шляхом прийняття в 1 півріччі 2018 року законопроектів №2554а-д та 2555а-д.

5.       Терміново розпочати переговори з Єврокомісією щодо дострокової лібералізації імпортних мит ЄС на автомобілі, що вироблені в Україні.

6.       На законодавчому рівні передбачити пакет стимулів зі створення робочих місць в галузях з високою доданою вартістю, в т.ч. автовиробництві.

Учасники форуму звертаються до депутатів обласних та районних Рад та керівників регіональних органів влади з пропозицією започаткування у регіонах програм підготовки фахівців для автомобілебудівної галузі на рівні професійно-технічних закладів та заохочення виробників до створення нових робочих місць та запобіганню відтоку кваліфікованої робочої сили за кордон.

Учасники висловлюють пропозицію створити майданчик для постійної комунікації з представниками влади та депутатами всіх рівнів, використовуючи платформу Форуму.

Back to top button