Зростання може повернутися на автомобільний ринок Китаю

Автомобільний ринок Китаю повернеться до зростання в другій половині цього року завдяки державній підтримці, заявили високопоставлені представники автомобільної промисловості під час першого дня роботи Шанхайського автосалону, пише Укравтопром з посиланням на Reuters.

Консолідовані прогнози топ менеджерів вказують, що ринок транспортних засобів у Піднебесній рухається до збалансованого зростання, особливо в разі вирішення торговельної війни з США.

Нагадаємо, що продажі автомобілів в Китаї вперше з 1990-х років скоротилися в минулому році, в результаті уповільнення економіки і торговельних суперечок між Пекіном і Вашингтоном.

Недавні кроки китайського уряду зі скорочення податків, плани автовиробників по запуску нових моделей, а також надії на те, що незабаром буде вирішено торговельну суперечку між США і Китаєм вселяють оптимізм керівників автокорпорацій.

«Ми прогнозуємо, що першу половину цього року ринок закінчить з негативною динамікою, але завдяки державним субсидіям, знижкам автовиробників і поліпшенню макроекономічних умов продажу в другому півріччі виростуть до двозначних показників», – висловив припущення генеральний директор Guangzhou Automobile Group Co Ltd (GAC ) Фен Сінья.

«Для китайського ринку цілком природним виглядає перехід до повільного зростання», – сказав в інтерв’ю Reuters генеральний директор Mitsubishi Motors Осаму Масуко, заявивши, що ринок демонструє певний «рівень зрілості». При цьому, на його думку, в найближчому майбутньому зростання на 5-6 відсотків на рік на постійній основі буде досягти дуже нелегко.

У той же час багато експертів побоюються виходу з ринку деяких виробників через введення урядом обов’язкових квот на виробництво електромобілів.

Але на думку експертів, відхід з ринку не буде масовим явищем, адже авторинок КНР все ще залишається одним з найпривабливіших у світі і китайський уряд може дозволити собі деякий тиск на його гравців.