Російський уряд підтримає виробників автомобілів на газі

Мінпромторг Російської Федерації обіцяє розширювати програми підтримки виробництва газомоторних автомобілів. Чиновники хочуть, щоб до 2020 року в містах-мільйонниках газ як паливо використовувало більше половини транспорту.

Серійно техніку на стисненому газі вже випускають “КамАЗ” і “Група ГАЗ”. “КамАЗ” також планує освоїти серійне виробництво техніки на зрідженому природному газі, який дає більший запас ходу.

Про плани організувати серійне виробництво автомобілів на газі заявили і в “АвтоВАЗі”. Мова йде про стиснутий газ, уточнив представник компанії. Пілотна партія приблизно з 300 шт. буде випущена на базі Lada Largus. Коли це відбудеться і скільки грошей потрібно, “АвтоВАЗ” не розкриває. Газомоторна Lada буде дорожче бензинової приблизно на 20%, відзначає концерн.

Зараз в Росії 90 000 газомоторних автомобілів – це “всього 0,2% від усього парку”, повідомив міністр промисловості Денис Мантуров. Продажі гальмує в тому числі нерозвиненість інфраструктури, вважає він: у Росії працює 250 станцій для заправки машин стисненим газом, а до 2020 року їх потрібно ще близько тисячі.

Один з основних заходів держпідтримки виробників газомоторних автомобілів – субсидування закупівель такої техніки регіонами. У 2015 році на цю програму з бюджету буде витрачено 3 млрд руб., пообіцяв у п’ятницю Мантуров. На таку ж суму міністерство розраховує і в 2016 році, питання опрацьовується з Мінфіном, додав він. Обговорюється продовження програми на 2017-2018 роки.

За матеріалами auto.newsru.com