Російський уряд готовий оновити політику розвитку автопрому

У зв’язку зі змінами кон’юнктури російського авторинку Уряд Російської Федерації доручив Мінпромторгу, Мінекономрозвитку і Мінфіну разом з учасниками ринку підготувати нову редакцію стратегії розвитку автопрому і до 2 грудня наступного року подати документ до уряду. Згадана стратегія була прийнята в 2010 р. і останній раз актуалізувалася в кінці 2013 р. Передбачається, що крім змін умов отримання пільг для автопрому, так само збільшиться термін дії стратегії на 10 років до 2030 року.

Внесення змін у стратегію було одним з основних прохань автовиробників, оскільки документ готувався і ухвалювався в умовах зростання ринку, і чинна редакція в умовах сьогодення втратила актуальність.

Збільшення часового діапазону стратегії і продовження на 10 років пільги за угодами про роботу в режимі промскладання дозволить допомогти підприємствам автопрому здійснювати ефективне планування своєї діяльності, а державі формувати довгострокові заходи держпідтримки і визначити їх ресурсне забезпечення, впевнені в Росії.

Нагадаємо, угоди про промскладання підписали всі найбільші автовиробники, які здійснюють свою діяльність у РФ, отримавши пільги на ввезення автокомпонентів (аж до нульової ставки) в обмін на зобов’язання по збільшенню локалізації (до 60%) і розширенню потужностей (до 350 000 шт. на рік ).

Однак на тлі ослаблення рубля і спадаючого ринку деякі учасники ризикують не досягти необхідного рівня локалізації. Але, на думку провідних експертів російського авторинку, якщо компанії розумітимуть, що держава продовжить підтримувати галузь і після 2020 р., то швидше за все скорочувати інвестиції не стануть і рекомендують передбачити в стратегії також підтримку експорту.

За матеріалами vedomosti.ru