Російський автопром отримає нову дозу держпідтримки

Уряд Російської Федерації ухвалив рішення надати підтримку місцевим автовиробникам у поточному році. Про це повідомив глава Міністерства промисловості і торгівлі РФ Денис Мантуров.

Згідно з розпорядженням Голови Уряду Росії Д. Медведєва, на 2014 рік пролонгується дія Постанови Уряду, яка передбачала відшкодування російським виробникам частини витрат на сплату відсотків за кредитами, отриманими на реалізацію інвестиційних проектів та модернізацію виробництва.

На думку очільника Мінпромторгу держпідтримка дозволить продовжити технічне переозброєння на підприємствах і реалізувати вже укладені інвестиційні контракти.

 Не дивлячись на вже створені потужності і проблеми збуту на внутрішньому ринку, протекціоністська політика Москви стосовно місцевого автопрому продовжує приносити свої плоди.

Так, зокрема, китайська компанія Chery найближчим часом почне виробництво в Росії своїх нових моделей. Контрактне виробництво вже налагоджено на потужностях заводу «Дервейс» в Черкеську. Створені потужності дозволяють випускати до 30 тисяч автомобілів Chery на рік.

У стадії активних переговорів, на предмет відкриття виробництва, знаходиться німецький автоконцерн Daimler, який розглядає у якості потенційних майданчиків для виробництва автомобілів Mercedes в Росії – КАМАЗ і «МосАвтоЗіЛ».

І якщо плани Daimler обмежуються ринком Росії, то Chery заявляє, що в їх виробничі плани в Черкеську включений експорт в усі країни СНД, у тому числі і в Україну.

За матеріалами “АВТОСТАТ”