Російські автозаводи отримають допомогу від держави

Мінпромторг РФ затвердив розширений список системоутворюючих підприємств, які можуть розраховувати на державну підтримку в умовах кризи. До цього переліку потрапили 12 автозаводів, в тому числі такі, щ випускають іномарки, пише Motor.ru. Всі вони відповідають певним критеріям: річна виручка не менше 20 мільярдів рублів, а чисельність штату не менше 1000 чоловік.

Перелік включає «АвтоВАЗ» (майданчики в Тольятті і Іжевську), «Урал», ГАЗ, «КамАЗ», Sollers (УАЗ і підприємства в Приморському краї і Єлабузі). Крім того, в списку присутні заводи, що випускають тільки іномарки: московський «Рено Росія», калузький Volkswagen і ПСМА Рус (спільний завод PSA Peugeot-Citroen і Mitsubishi Motors), петербурзькі Hyundai, Nissan і Toyota, а також калінінградський «Автотор», де налагоджений випуск автомобілів BMW, Kia і Hyundai.

Вибрані заводи можуть розраховувати на держдопомогу. Йдеться про такі антикризові заходи, як пільгові кредити на поповнення оборотних коштів. Крім того, на них поширюється піврічний мораторій на порушення справ про банкрутство.