Новини

Ринкова вартість компанії Ілона Маска перевищила 100 мільярдів

Біржова вартість автоконцерну Tesla вперше в його історії перевищила 100 мільярдів доларів США. На відкритті торгів на Нью-Йоркській біржі в середу, 22 сiчня, ціна однієї акції Tesla зросла на 4,8 відсотка і склала 570 доларів. Таким чином, виробник електромобілів коштує 102,7 мільярда доларів.

А на початку місяця капіталізація компанії вперше перевищила показники американських автогігантів GM й Ford разом.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Таке зростання біржової вартості компанії стало більш ніж приємною новиною для її засновника Ілона Маска, зарплата якого прив’язана до цього показника. Згідно з укладеним у 2018 році трудовим договором, Маск починає отримувати зарплату у вигляді пакету акцій компанії, якщо її вартість на біржі протягом шести місяців перевищує 100 мільярдів доларів. У такому випадку йому належать акції на суму в 346 мільйонів доларів. Якщо коли-небудь концерн буде коштувати 650 мільярдів доларів, то Маск володітиме акціями на суму в 50 мільярдів.

В даний час модельний ряд Tesla представлений седанами Model 3 і Model S, кроссоверами Model X і Model Y, а в найближчому майбутньому лінійку поповнить родстер і пікап Cybertruck.


Back to top button