НовиниСвіт

Renault в 2020 році отримала рекордний збиток в 8 мільярдів євро

У минулому році автомобільна компанія Renault отримала рекордні 8 мільярдів євро чистого збитку на тлі руйнівної дії пандемії на європейський попит. Чистий збиток автобудівника виявився гіршим за прогнозовані аналітиками 7,8 мільярда євро, при цьому велика частина збитків припала на перше півріччя.

У другому півріччі операційна маржа склала 3,5%, і Renault показала позитивний вільний грошовий потік від операційної діяльності в автомобільній галузі.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

В цілому за рік виручка групи знизилася на 22% до 43,5 мільярда євро, що трохи нижче оцінок.

За оцінками компанії, глобальна нестача мікрочіпів може скоротити її виробництво в цьому році на 100 000 автомобілів.

Новий бос Renault раніше заявив, що скоротить виробничі потужності на чверть, збільшить скорочення витрат з 2 до 3 мільярдів євро до 2025 року, включаючи скорочення робочих місць на 15 000 чоловік.

В середині минулого року влада Франції погодилася надати фінансову підтримку Renault, що постраждав в результаті пандемії коронавірусу. Натомість концерн повинен виконати ряд умов, зокрема, виробляти більше електроавтомобілів і брати участь в німецько-французькому проекті з розробки та виробництва акумуляторів.

Нагадаємо, що автомобілі Renault є найбільш продаваними машинами на ринку України. За підсумками 2020 року тут було продано 14 360 автомобілів цієї марки. Найпопулярнішою в українців моделлю цієї французької марки стала Renault Duster – 5 534 реєстрацій за дванадцять місяців.

Source
metallurgprom.org
Back to top button