НовиниСвіт

Renault скоротить 1700 робочих місць у Франції

Три з чотирьох основних французьких профспілок Renault Group підписали з автовиробником угоду про план скорочення 1700 робочих місць в обмін на гарантії виробничих показників та розподіл нових моделей.

Скорочення робочих місць, що є частиною плану на 2020 рік за економією понад 2 мільярди євро на експлуатаційних витратах, буде здійснено у 2022-2024 роках, більша частина з яких відбудеться у 2022 році, але не спричинить примусових звільнень.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Протягом цього періоду Renault погодилася найняти 2500 робітників у Франції, 2000 з яких працювали на виробничих об’єктах, та приділити пріоритетну увагу найму більшої кількості жінок.

Renault, що втратила рекордні 7,29 мільярда євро в першій половині 2020 року, планує ліквідувати майже 15 000 робочих місць у всьому світі, у тому числі 4600 у Франції, і скоротити свої виробничі потужності на 18%.

Автовиробник заявив у вівторок про підписання трудової угоди, що він випускатиме дев’ять нових моделей у Франції та намічатиме щорічне виробництво понад 700 000 автомобілів у країні. За словами Renault, профспілки CFE-CGC, CFDT і FO, які представляють 79 відсотків французьких робітників, погодилися із планом.

Для генерального директора Лукі де Мео та голови правління Жана-Домініка Сенара було політично складно домогтися згоди про скорочення, які стикаються з тиском з боку уряду Франції, найвпливовішого акціонера Renault.

Зазначимо, що ситуація зі скороченнями стала наслідком того, що для виробництва електромобілів потрібно менше робітників, ніж для автомобілів, що працюють на двигунах внутрішнього згоряння. У свою чергу, Renault зобов’язалася повністю уникати закриття заводів.

Source
32cars.ru
Back to top button