Читацький зал

Renault планує продати більшу частину своєї частки в Nissan

Група Renault розглядає можливість продажу частини своєї частки Nissan Motor Co., повідомляє Bloomberg з посиланням на інсайдерів. Такий крок дозволив би французам отримати мільярди євро на розробку електромобілів, а також знизив би напруженість у відносинах між двома виробниками.

Один з варіантів продажу – Nissan, де розглядають покупку частини з 1,83 млрд акцій, що належать Renault. Проте французи розглядають інші варіанти. Нині їм належить 43% японської марки, яка оцінюється у 7,1 млрд євро.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

На думку аналітиків, Renault навряд чи позбавиться всіх акцій, а швидше скоротить свою частку до 15%. Це збалансує їхні стосунки з Nissan, не ставлячи під загрозу 23-річне партнерство між двома виробниками, оскільки японці мають таку ж частку у французькій групі.

Продаж цінних паперів принесе Renault 4,65 млрд, і вони будуть вкладені у структурні зміни, про які у лютому розповів глава концерну Лука де Мео. У план входить, зокрема, створення окремого підрозділу з розробки та виробництва електромобілів.

Не секрет, що Renault зараз шукає партнера для розробки електромобілів. Основним варіантом для цього є китайський Geely, з яким французи співпрацюють у виробництві гібридів та автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння у Південній Кореї.

Back to top button