Renault і Nissan відклали плани щодо злиття

Компанії Renault і Nissan відклали плани щодо злиття і замість цього «полагодять» свій альянс, щоб оговтатися від наслідків пандемії коронавірусу, повідомляє Reuters.

Агентство зазначає, що японський автовиробник Nissan тривалий час опирався пропозиціям французького партнера про повномасштабне злиття. Прихильником цієї ідеї був Карлос Гон, колишній глава альянсу. Зараз, коли становище автовиробників по всьому світу погіршилося через пандемію коронавірусу, Nissan і Renault планують перебудувати свій альянс і вже цього тижня оголосити середньострокові плани з реструктуризації. Японська компанія оголосить про свої плани 28 травня, а її французький партнер, ймовірно, на наступний день.

27 травня Mitsubishi, Nissan і Renault проведуть спільну пресконференцію, на якій викладуть філософію свого нового підходу до альянсу в форматі «лідер-послідовник». Джерела агентства називають ключовими прихильниками нового підходу головного операційного директора Nissan Ашвані Гупту і голову Renault Жан-Домініка Сенара. В рамках цього формату Nissan може взяти на себе лідерство в продажах в Європі позашляховиків, виступаючи в ролі «послідовника» в продажах комерційних фургонів і невеликих міських автомобілів.