Новини

Рекомендації країн Вишеградської групи: Реформи мають сприяти залученню інвестицій в автопром

Асоціація “Укравтопром” в особі президента Михайла Резніка взяла участь у презентації публікації “Підтримка економічних реформ в Україні шляхом передачі досвіду країн Вишеградської четвірки”.

Метою цієї події є поширення досвіду і визначення того, яким чином країни Вишеградської групи можуть підтримати економічний розвиток України, сприяти проектам, в тому числі в галузі автомобілебудування, що активно підтримують реформи.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

В новітній історії країн Вишеградської четвірки автомобільна промисловість відіграє роль одного з потужніших локомотивів економічного розвитку.

На сьогодні Чехія, Угорщина, Польща та Словаччина силами трьох десятків заводів забезпечують майже п’яту частину загальноєвропейського обсягу виробництва автотранспорту.

Кожен десятий автомобіль, що був імпортований в Україну у минулому році, був виготовлений на заводах країн Вишеградської групи.

Підтримуючи ініціативу організаторів зустрічі, пан Резнік відмітив, що окрім суто торгівельних стосунків між нашими країнами існує низка виробничих проектів, як на території України, так і в країнах В4. І якщо в сегменті залучення інвестицій у виробництво автомобілів наші країни, за великим рахунком, є взаємними конкурентами, то у галузі виробництва та поставок комплектуючих, запчастин та супутніх товарів існує великий потенціал для розбудови нових партнерських відносин та розвитку існуючих.

Європейський автопром відновився після глобальної кризи і демонструє стабільно позитивний тренд у виробництві. Тому з кожним роком буде зростати попит на комплектуючі та матеріали, а, як слідство, розширюватись мережа постачальників. Ми відчуваємо це, бо вже сьогодні Угорщина та Польща є одними з найбільших імпортерів виготовлених в Україні електричних автокомпонентів.

Учасники заходу констатували, що Асоціація України з ЄС надасть додаткового потужного імпульсу виробничій кооперації, обміну інвестиціями та знаннями в галузі автомобілебудування.

Back to top button