Рецепти і прогнози від Єврокару

У своєму недавньому інтерв’ю заступник Голови Наглядової ради ПрАТ «Єврокар» Олег Боярин поділився своїм баченням щодо шляхів відновлення автопромисловості та прогнозом обсягів ринку нових автомобілів на поточний рік.

Так, на питання про те, які регуляторні зміни необхідні для відновлення автопрому, засновник Єврокару відповів, що є цілий набір інструментів для забезпечення економічного зростання і залучення інвестицій і розвитку. А саме: спеціальні економічні зони, індустріальні парки, кластери. Але їх існування марно без митних і податкових стимулів. «В Україні зареєстровано більше 40 індустріальних парків. Але скільки з них реально функціонує? Одиниці. Тому що мало створювати тільки на папері. Треба, щоб ці інструменти працювали», – акцентував пан Боярин.

Щодо прогнозу ринку на поточний рік, в Єврокарі очікують помірне зростання продажів в Україні нових легкових автомобілів, до позначки в 100 тисяч одиниць.

Однак, за словами Боярина, багато автомобільних експертів такі прогнози робили ще два роки тому, і цей обсяг мав бути досягнутим у 2018 році. Але неконтрольований імпорт вживаних авто фактично знищив ринок нових автомобілів.

«Як можна говорити про ведення цивілізованого автомобільного бізнесу в країні, де контрабандні схеми отримують законодавчі послаблення, а імпорт старих автомобілів знаходиться в кращих умовах порівняно з ринком нових автомобілів», – зазначив Олег Боярин.