Новини

«Промінвестбанк» подав до суду на «Український автобус»

Публічне акціонерне товариство «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» звернулося до господарського суду Харківської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Український автобус» про стягнення з нього заборгованості за Кредитним договором в розмірі: 533 249 492,44 грн. та 47 246 165,50 російських рублів.

Дослідивши матеріали справи, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Згідно з позивної заяви основна сума заборгованості підприємства – 409 436 315 грн., це заборгованість по тілу кредиту, а решта є інфляційні втрати від несвоєчасно сплати тіла кредиту, заборгованості по процентах, інфляційні втрати від несвоєчасної сплати процентів, тощо.

За даними НКЦПФР, на кінець ІІІ кварталу 2018 року ТОВ «Український автобус» було власником 19% акцій АТ «Черкаський автобус» (власник решти 80% акцій цього виробника автобусів – ТОВ «КУА “ІЗІ Лайф”»).

Нагадаємо, що у 2017 році корпорація «Богдан» публічно заявляла, про те що «починаючи із 2010 року завод виробник автобусів «Черкаський автобус» та дистриб’юторська компанія «Український автобус» знаходились під управлінням менеджменту Промінвестбанку і остаточно перейшли у власність банку на початку 2011 року».

На сьогодні, за даними Укравтопром, ПАТ «Черкаський автобус» є найпотужнішим виробником автобусів в Україні. За підсумками минулого року частка заводу у загальноукраїнському випуску автобусів становила 53%, а за перший квартал 2019 року – 46 відсотків.

Back to top button