Новини

Програма економії палива – ще один орієнтир України

Сьогодні в Києві відбулась конференція “Сприяння покращенню економії автомобільного палива в Україні”, яка дала початок роботі місії Глобальної ініціативи з економії палива в Україні, що реалізується за підтримки Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP). Платформою для проведення цієї події стало Міністерство інфраструктури України.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Ще у червні на Міжнародному транспортному форумі Міністр Омелян гарантував, що його відомство стане партнером програми ООН з навколишнього середовища з впровадження ініціативи з економії палива та в інших проектах, які сприяють зниженню впливу транспорту на навколишнє середовище.

Започаткована у 2009 році Глобальна ініціатива з економії палива (GFEI) є наслідком партнерства декількох організацій: Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP), Міжнародного енергетичного агентства (IEA), Міжнародного транспортного форуму (ITF), Міжнародної ради з екологічно чистого транспорту (ICCT), Інституту транспортних досліджень UC Davis (ITS), Фонду Міжнародної автомобільної федерації (FIA Foundation). Діяльність GFEI також підтримується з боку Європейського Союзу та Глобального екологічного фонду (GEF).

Метою проекту GFEI в Україні є підготовка пропозицій для формування національної політики щодо скорочення викидів парникових газів в транспортній галузі та впровадження стратегічного підходу до підвищення ефективності використання автомобільного палива.

Відкриваючи конференцію, Державний секретар Мінінфраструктури Андрій Галущак наголосив, що у співпраці з Програмою ООН з навколишнього середовища, будуть напрацьовані рішення не тільки з питання економії палива, але й у сфері сталої мобільності та підвищення енергоефективності галузі в цілому.

“У випадку впровадження електричної мобільності та принципів економіки спільного користування ми можемо змінити саму парадигму пересування транспортом”, – зауважив радник Міністра інфраструктури Олександр Озеран, – “Ми зможемо вирішити не лише проблему прямих викидів парникових газів з транспорту, але й фактично усунути забруднення шкідливими частками, шумове забруднення та мати інші позитивні ефекти для економіки та навколишнього середовища.”

В роботі конференції взяли участь представники UNEP, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства екології та природніх ресурсів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, асоціації «Укравтопром» та інших громадських організацій і бізнесу.

Back to top button