Світ

Прогноз – електромобілі подорожчають на 15%

Фінансова корпорація Morgan Stanley опублікувала економічний прогноз подальшого розвитку ринку електромобілів. На думку аналітиків, через різке зростання цін на літій акумулятори на світовому ринку подорожчають майже на 25%, що призведе до зниження попиту на електромобілі і, як наслідок, уповільнить глобальний перехід на електромобілі.

У Китаї, наприклад, ціни на літій зросли вп’ятеро всього за один рік, і цей метал є ключовим компонентом акумуляторів для електромобілів. В результаті, виробникам акумуляторів доведеться підняти ціни на свою продукцію приблизно на 25%, а на електромобілі — на 15%.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Основним постачальником акумуляторів на світовий ринок є Китай та місцеві компанії не втрачають можливості виграти. Найбільші виробники літію в Китаї, Ganfeng Lithium та Tianqi Lithium повідомили про різке збільшення рівня доходів на тлі зростання цін у перші два місяці 2022 року. Багато китайських виробників акумуляторів віддають перевагу спотовому ринку (негайна купівля або продаж) довгостроковим контрактам, що дозволяє щоб вони купували матеріали за більш вигідними цінами.

Щодо прогнозу для виробників електромобілів — на думку аналітиків, найкраще з проблемою «дорогих акумуляторів» впорається Tesla. Цьому сприятимуть масштаби виробництва, технології та вертикальна інтеграція бізнесу. Очікується, що у 2022 році вартість акцій компанії досягне $1300 готівкою, що приблизно на 30% більше, ніж зараз.

Back to top button