НовиниСвіт

Продажі Tesla впали в Європі – покупці стали вибирати електрокари інших виробників

Tesla на ринку Європи продовжує здавати позиції. Згідно з заснованим на відкритих даних звітом автомобільного аналітика Маттіаса Шмідта (Matthias Schmidt), в січні на 18 ключових європейських ринків було поставлено 1619 електромобілів Tesla, що становить лише 3,5% від загального числа електромобілів. Варто сказати, що в січні 2020 американський автовиробник продав 1977 автомобілів в Європі – тоді це було більше 5% ринку.

У цю аналітику входить більшість країн Європейського Союзу, а також Великобританія, Норвегія, Ісландія та Швейцарія. А ось 13 країн Центральної та Східної в статистику не увійшли.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Пан Шмідт назвав січневі показники Tesla стабільно низькими, зазначивши, що європейський графік поставок компанії показує пік обсягів в кінці кожного кварталу. Однак аналітик зазначив, що річні поставки Tesla в даний час відстають навіть від Hyundai з Kia (які стали третьою за популярністю групою постачальників електрокарів в Європі).

Tesla була впевненим лідером з продажу електрокарів в Європі в 2019 році. Тоді компанія продала понад 109 000 автомобілів, що склало 31% ринку електромобілів регіону. Але в 2020 році ситуація змінилася: Tesla відстала як від Volkswagen Group, так і від альянсу Renault, Nissan і Mitsubishi. У 2020 році Tesla вже займала лише 13% європейського ринку і навіть скоротила абсолютні поставки електромобілів на 10% – до майже 98 000.

До речі, Китай зараз є головним ринком електромобілів – в січні в Китаї було зареєстровано 179 000 електрокарів і гібридів проти 110 000 у Європі. Це тим більше примітно, що за весь 2020 рік у Європі було зареєстровано 1,33 мільйона електромобілів проти 1,25 мільйона в Китаї.

Звіт Шмідта показує, що Volkswagen Group, яка виробляє машини під марками VW, Audi, Skoda, Seat і Porsche, була в січні в Європі найбільшим постачальником електрокарів, поставивши 10 193 автомобілів (22% від загального числа). За нею з 9005 електромобілями впритул слідує Stellantis – група, утворена на початку цього року в результаті злиття Fiat Chrysler з PSA, в яку входили Peugeot і Citroën. За Stellantis йде корейська група Hyundai і Kia, все більш популярна в Європі – 7087 реєстрацій. Альянс Renault, Nissan і Mitsubishi стоїть на четвертому місці з 6018 реєстраціями. Потім йдуть Daimler, BMW і Volvo – і у всіх більше поставлених на ринок в січні електрокарів, ніж у Tesla.

Німеччина залишається найбільшим ринком електромобілів в Європі. 16 315 електрокарів, які пройшли реєстрацію в січні – це більше, ніж загальна кількість поставлених електричних машин на два наступних найбільших ринку, Францію і Великобританію, разом узятих. У січні Zoe Renault була найпопулярнішою моделлю серед електромобілів в Європі.

Source
3dnews.ru
Back to top button