Продажі німецьких автовиробників в Китаї вперше знизилися

Продажі німецьких автовиробників в Китаї, який залишається найбільшим у світі ринком легкових машин, в 2015 році вперше знизилися. BMW, Daimler і концерн Volkswagen за минулий рік продали сумарно 4,4 мільйона автомобілів – на 1 відсоток менше, ніж в 2014 році.

Німецькі автовиробники відповідно втратили і частину ринкової частки. У 2015 році загальна частка становила майже 22 відсотки – на 2 відсотки менше, ніж роком раніше. Ключовим негативним чинником вважається “вихлопний скандал” навколо концерну Volkswagen. Автогігант з Вольфсбурга, який звик до успіху на китайському ринку, в 2015 році втратив там 2,3 відсотка частки і знизив свій оборот на 17,7 відсотка. Цей показник став найгіршим з 2010 року.

В абсолютних цифрах продажі VW впали на 3,4 відсотка, BMW поніс легкі втрати в ринковій частці, незважаючи на загальне збільшення обсягу. Зросли лише продажі автомобілів Mercedes-Benz (без урахування міні-венів), в тому числі завдяки положенню підприємства на ринку. При цьому сукупний ринок Китаю, який в даний час налічує близько 20 мільйонів легкових машин, виріс на 9 відсотків.

За матеріалами dw.com