НовиниСвіт

Продажі електромобілів в ЄС зростають

Майже кожен п’ятий автомобіль, проданий в Європейському союзі в третьому кварталі, був електрифікованою моделлю, оскільки продажі в цьому сегмені ринку продовжували зростати, в той час як продажі автомобілів на викопному паливі впали, згідно з даними, опублікованими в п’ятницю Європейською асоціацією автовиробників (ACEA).

За даними ACEA продажі акумуляторних електричних і підключаємих гібридних моделей в Європейському союзі склали трохи менше 19% від всіх продажів.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Продажі акумуляторних електромобілів підскочили майже на 57% до більш ніж 212 000 одиниць, в той час як гібридні моделі з плаг-ін модулем виросли майже на 43% до більш ніж 197 000 одиниць.

Це більш повільні темпи зростання, ніж в 2020 році, коли продажі майже потроїлися з низької бази.

При цьому продажі бензинових автомобілів впали на 35%, хоча як і раніше вони є великим сегментом ринку і становлять майже 40% від загального обсягу продажів. Продажі дизельних автомобілів впали більш ніж на 50%.

Крім необхідності відповідати новим суворим цільових показників ЄС щодо викидів вуглецю, автовиробники і споживачі отримали вигоду з державних субсидій на електромобілі.

Європейська комісія також запропонувала ефективну заборону на транспортні засоби, що працюють на викопному паливі, з 2035 року, з метою прискорення переходу на електромобілі з нульовим рівнем викидів в рамках широкого пакету заходів по боротьбі з глобальним потеплінням.

Source
Reuters
Back to top button