НовиниСвіт

Продажі автомобілів в Китаї впали в травні, вперше за 14 місяців – CAAM

Продажі автомобілів в Китаї впали в травні на 3% в порівнянні з тим же місяцем роком раніше, перервавши серію з 13 послідовних місяців зростання з квітня 2020 року, показали галузеві дані в п’ятницю.

Згідно з даними Китайської асоціації автовиробників (CAAM), загальні продажі на найбільшому в світі автомобільному ринку в травні склали 2,13 мільйона автомобілів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

У період з січня по травень Китай продав 10,88 млн автомобілів, що на 36% більше, ніж за той же період роком раніше.

За словами Чень Шихуа, високопоставленого представника CAAM, глобальна нестача мікросхем і зростання цін на сировину все більше впливають на автовиробників в країні.

Але Чен сказав, що CAAM як і раніше обережно позитивно оцінює перспективи сектора. Раніше галузевий орган очікував, що в цьому році загальні продажі автомобілів в Китаї зростуть на 6,5%.

Продажі транспортних засобів на новій енергії (NEV), в тому числі електромобілів на батарейному живленны, гібридних бензинових і електричних двигунів і транспортних засобів на водневих паливних елементах, зберегли високі темпи зростання, підскочивши на 160%, при цьому за місяць було продано 217 000 одиниць.

Виробники NEV, такі як Nio Inc, Xpeng Inc і BYD, розширюють виробничі потужності в Китаї, натхнені просуванням урядом більш екологічних транспортних засобів для скорочення забруднення.

У травні Tesla Inc продала 33 463 електромобіля китайського виробництва.

Автовиробники, включаючи Honda Motor, Geely і спільне підприємство General Motors Co в Китаї, повідомили про зниження продажів в травні.

Source
fxteam.ru
Back to top button