Читацький зал

Президент підписав закон про локалізацію в машинобудівній галузі

Президент Володимир Зеленський підписав законопроект щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості.

За словми співавтора закону, в перший рік його дії під час закупівлі продукції машинобудування буде потрібно щонайменше 10% української складової. Цей показник щороку буде збільшуватись на 5%, доки не досягне 40%.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

«Створення 64 000 робочих місць та зростання ВВП на 4,2% у середньостроковій перспективі — вкрай важливий ефект, який очікується після набуття чинності закону про локалізацію. Але ще важливішим є перезавантаження державної промислової політики», — зауважив нардеп.

Також він додав, що тепер Кабмін має розробити нормативну базу для застосування вимоги щодо локалізації під час держзакупівель.

Як відомо, вимоги локалізації не поширюватимуться на компанії з країн-членів угоди GPA, зокрема, ЄС і США. Закон набуває чинності через шість місяців з моменту опублікування.

Раніше ми повідомляли, що Україні зростає виробництво автомобілів. Відтак, минулого року було зібрано 8153 одиниці автотранспортних засобів, що на 65% більше, ніж у 2020 році.

Source
Перший діловий
Back to top button