Президент Узбекистану знову розкритикував завод GM Uzbekistan

Автомобільний завод GM Uzbekistan, розташований в місті Асака, знову був різко розкритикований президентом Узбекистану Шавкатом Мірзійоєвим.

Цього разу несхвальні слова на адресу підприємства прозвучали в ході засідання активу Андижанської області під головуванням президента країни.

Главу держави обурює, що керівництво краю не може організувати робочі місця, а його нападки на завод пов’язані з тим, що підприємству в Асаці десятиліттями надавали преференції, звільняли від податків, але локалізація його як і раніше низька, і забезпечити жителів роботою він не в змозі.

При цьому обладнання і запчастини для автомобілів досі завозять з Кореї, зазначив Шавкат Мірзійоєв.

«В області 134 тис. чоловік без роботи, 283 тис. виїхали на заробітки за кордон. Необхідно забезпечити роботою 417 тис. чоловік або 30% працездатного населення», заявив президент.

У своєму виступі голова держави повідомив, що в країні відкриваються нові заводи, зокрема Hyundai, для того щоб б створювати конкурентоспроможний товар.

Не обмежуючись критикою, президент Мірзійоєв поставив завдання: завод повинен створити 10 тис. робочих місць. В іншому випадку, такий завод країні не потрібен.

Шавкат Мірзійоєв і раніше критикував діяльність автозаводу в Асаці. Президент вважає, що в нинішньому стані, при відсутності атмосфери конкуренції і погано налагодженому імпорті продукції, від нього «більше шкоди, ніж користі», пише місцеве видання kun.uz.