Новини

Президент провів зустріч із представниками УСПП та Федерації профспілок України

Президент України Віктор Янукович провів зустріч з представниками Українського союзу промисловців та підприємців і Федерації профспілок України і обговорив з ними проблеми розвитку економіки держави.

Під час робочої зустрічі Президент України В.Янукович підтримав занепокоєність промисловців і підприємців щодо погіршення  економічного становища нашої держави, яке обумовлено як зовнішніми, так і внутрішніми чинниками, в тому числі – погіршенням світової кон’юнктури та зниженням темпів розвитку світової економіки. Віктор Янукович зазначив, що дуже серйозна ситуація спостерігається в галузі машинобудування, деякі заводи вже працюють неповний робочий день, скорочується заробітна плата, а також є загроза втрати робочих місць. Президент УСПП Анатолій Кінах підтвердив, що спад виробництва в машинобудуванні в січні-вересні 2013 року склав 13,6%, а у групі непродовольчих товарів споживання на внутрішньому ринку доля імпортної продукції складає 57-60%.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Ситуація, яка склалась у відносинах із стратегічними партнерами з країн Митного союзу, зокрема з Російської Федерацією та Казахстаном, вже призвела до того, що зупиняють свою роботу такі підприємства як “Азовмаш”, Стахановський вагонобудівельний завод, “Дніпровагонмаш”, Крюковський вагонобудівельний завод. Президент УСПП Анатолій Кінах впевнений, що для виходу з даної ситуації необхідно вивчати світовий досвід, особливо розвинених країн, які виходили з кризи за рахунок потужних заходів  по підтримці платоспроможності внутрішніх ринків і на цій основі мінімізували зовнішні фактори.

По завершенню зустрічі Президент України доручив уряду пришвидшити виконання державних програм з розвитку внутрішнього виробництва та активізації розвитку економіки.

Окреме доручення було зроблено Кабінету міністрів та Національному банку України. Вони мають розробити та якнайшвидше втілити в життя заходи з покращення кредитування реального сектору, зниження вартості кредитів для виробників.

Президент України також доручив підсилити роботу, яка максимально сприятиме адаптації української економіки до жорсткої конкуренції в умовах сучасних інтеграційних процесів, підтримці національного товаровиробника цивілізованими методами, які відповідають міжнародним стандартам.

 

Back to top button