Новини

Прем’єр закликав виробників активно шукати нові ринки збуту товарів

Сьогодні Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк провів нараду з питань диверсифікації ринків збуту та джерел постачання промислової продукції, на якій були присутні керівники підприємств автопрому.

У зв’язку з перспективою повного обмеження торгівлі з Російською Федерацією, Голова Уряду закликав українських експортерів розвивати нові ринки збуту.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Арсеній Яценюк зазначив, що, за попередніми оцінками, в разі повного закриття російського ринку експорт української продукції зменшиться на близько 5 мільярдів доларів. За словами Прем’єр-міністра також не виключається сценарій повного обмеження торгівлі з Росією в двосторонньому форматі.

Через небезпечну ситуацію на сході країни Прем’єр-міністр закликав підприємців розраховувати на власний потенціал і не чекати на прихід іноземних інвесторів. “Ми повинні жити в реальному світі, а світ став іншим”, – сказав Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, в минулому році обсяг експорту товарів з України на російський ринок становив 15,07 млрд. дол.США, в тому числі автотранспорту на суму 80 млн. дол.США. Варто відзначити, що вже у минулому році обсяг поставок автомобілів на російський ринок був суттєво скорочений через застосування Російською Федерацією дискримінаційного утилізаційного збору, попри те Росія залишалась найбільшим зовнішнім ринком збуту вітчизняного автопрому, на який припадала майже половина всього експорту авто з України. 

В цьому році, за підсумками перших чотирьох місяців товарообіг між Україною та РФ в частині автотранспорту становив 39 млн. дол.США, з яких 14,8 млн. дол.США становив експорт автомобілів до Росії, а 24,2 млн. дол.США – імпорт російських автомобілів в Україну.

Таким чином, за період січень-квітень 2014 року митна вартість ввезених з Росії автомобілів дорівнювала 4% вартості загального імпорту автотранспортних засобів, а поставки автотранспорту, виготовленого в Україні, на російський ринок охоплювали у структурі українського експорту автомобілів 31 відсоток. 

Back to top button