Новини

Представники українського автопрому взяли участь у зустрічі з Прем’єр-міністром України

Сьогодні в УСПП представники асоціації “Укравтопром” взяли участь у зустрічі промисловців, підприємців і роботодавців з Прем’єр-міністром України.

Звертаючись до делегатів реального сектора економіки, глава уряду Арсеній Петрович Яценюк акцентував увагу на тому, що європейський ринок відкриється для українських товарів через місяць і підприємці мають бути готовими постачати продукцію до ЄС.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Премьер-Министр нагадав, що Європейський Союз в односторонньому порядку прийняв рішення про відкриття свого ринку для українських товарів: «Це вікно у нас відкриється рівно через місяць».

Йдеться про надання Євросоюзом Україні автономних торгівельних преференцій, більш детальна інформація про які вже розміщена на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

«Загальний обсяг додаткових надходжень в економіку – це те, що конкретно зароблять наші підприємства, починаючи з дати відкриття європейського ринку і до листопада, – ми оцінюємо у близько 500 млн. євро. Це ті гроші, які ми не можемо, а повинні заробити», – підкреслив Арсеній Петрович. При цьому Голова Уряду зазначив, що українським підприємцям не вдасться уникнути скорочення замовлень з Росії і порадив розширювати співпрацю з ЄС і замінювати російські ринки збуту на європейські.

“Ми розуміємо, що наші підприємства, сконцентровані на Сході, не матимуть російських замовлень. Ми повинні в негайному порядку замінити замовників Росії на українські, як би нам це не було складно зробити “, – сказав Яценюк.

Говорячи про державну підтримку машинобудівного комплексу, Прем’єр-міністр України окремо відзначив плани Уряду щодо вітчизняного автопрому. Так, за словами пана Яценюка, Кабмін планує запропонувати програму пільгового кредитування як споживачів, так і автовиробників.

Голова Уряду також повідомив, що сьогодні провів розмову з Головою Національного банку України щодо обсягів кредитування підприємств: «Ми усвідомлюємо, що відсоткові ставки дуже високі», – наголосив він і підкреслив, що це пов’язано з високими очікуваннями щодо інфляції, нестабільністю ринку України і відсутністю реального припливу іноземних інвестицій.

Голова Уряду назвав неприйнятною відсоткову ставку, «якщо ми беремо депозит 24% і віддаємо в реальний сектор економіки 30%»: «Нема такого бізнесу в світі, який би міг витримати такі ставки».

«Якщо ми отримаємо міжнародну фінансову допомогу, це дасть можливість стабілізувати валютообмінний курс, створити реальну подушку стабільності, залучати додаткових приватних інвесторів і змінювати відсоткову ставку», – наголосив він.

«Сподіваюся, що після завершення переговорів з МВФ протягом місяця ми дамо конкретний інструмент, яким ви будете користуватися щодо отримання додаткового кредитного ресурсу за ставкою, яка є нижча, ніж сьогодні», – звернувся Арсеній Яценюк до представників УСПП.

В рамках зустрічі Прем’єр-міністр України підписав спільно з Українським союзом промисловців і підприємців Меморандум про співпрацю.

Меморандум передбачає активну участь ділового співтовариства у формуванні стратегії економічного розвитку країни, розробці законопроектів, державних цільових програм.

У меморандумі зазначається, що важливі державні рішення економічної сфери прийматимуться з урахуванням досвіду та експертних пропозицій представників реального сектору економіки.

Back to top button