Уряд РФ продовжить держпідтримку автопрому

Мінпромторг Російської Федерації з 1 березня 2019 року продовжить програми підтримки автопродажів “Перший автомобіль” і “Сімейний автомобіль”. Про це повідомив міністр промисловості і торгівлі РФ Денис Мантуров.

За словами Мантурова, обсяг бюджетних асигнувань, пов’язаних з цією програмою, узгоджений, і в уряді розраховують, що це дасть додатковий приріст виробництва і підтримає автомобільну промисловість Росії.

Програми “Перший автомобіль” і “Сімейний автомобіль” діяли з 1 січня 2018 року і передбачали знижку в розмірі 10% від вартості автомобіля для певних категорій покупців. У травні 2018 року Мінпромторг заявив про дострокове припинення цих двох програм, однак вже в липні програми були знову запущені – до кінця 2018 року.

За даними Мінпромторгу, за допомогою державних програм стимулювання попиту на автомобілі в 2018 році було реалізовано 134,8 тис. автомобілів. Зокрема, 99,5 тис. за програмою пільгового кредитування (“Перший автомобіль” і “Сімейний автомобіль”), за програмою пільгового лізингу було реалізовано 24,15 тис. автомобілів, і ще 11,2 тис. машин – за різними програмами закупівель, в тому числі шкільних автобусів (2,7 тис. штук), машин швидкої допомоги, (1780 штук), газомоторної техніки (6,1 тис. штук). В цілому на різні програми підтримки попиту в автопромі в 2018 році Мінпромторгом було направлено 31,9 млрд рублів.

За матеріалами ТАСС