Новини

Уряд пропонує ввести додатковий збір на імпорт

У Верховній Раді України зареєстрований проект Закону про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року.

Розроблений Урядом проект передбачає встановлення з 1 січня 2015 року додаткового імпортного збору (5 та 10 відсотків) на всі товари крім життєво необхідних. Зокрема, ставку збору на автотранспортні засоби Кабмін пропонує у розмірі 5 відсотків.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Необхідність встановлення додаткового імпортного збору Уряд обумовлює погіршенням стану платіжного балансу України та значним скороченням золотовалютних резервів держави.

Додатковий імпортний збір пропонується запровадити тимчасово, строком на 12 місяців, починаючи з 01.01.2015р.

Його нарахування здійснюватиметься незалежно від нарахування інших податків і зборів, які справляються під час ввезення на митну територію України товарів.

Уряд переконаний, що реалізація положень проекту Закону дозволить збільшити надходження до Державного бюджету України від імпорту товарів при певному скороченні його фізичного обсягу, що дозволить вирівняти негативне сальдо платіжного балансу, мінімізувати темпи скорочення золотовалютних резервів і забезпечити збереження надходжень до Державного бюджету України від імпорту.


Back to top button