Новини

Уряд Казахстану підтримає свій автопром грошима

У березні Міністерство інвестицій і розвитку РК спільно з Національним керуючим холдингом «Байтерек» повинні остаточно затвердити параметри урядової програми з підтримки казахстанського автовиробництва. Для стимулювання і підтримки місцевого автопрому уряд має намір виділити 20 млрд тенге. Загалом передбачається два напрямки. Передбачається, що для фізичних осіб через банки другого рівня почне працювати програма автокредитування, з кінцевою ставкою для позичальників у 6%. Другий інструмент – це фінансовий лізинг, в першу чергу для юридичних осіб, зі ставкою лізингу до 4 відсотків.

Як пояснили в Асоціації казахстанського автобізнесу, мова йде не про субсидування кредитної ставки. Це буде ставка кредитування для покупки вітчизняних автомобілів у розмірі 6% для кінцевого позичальника. У список увійдуть ті машини, які виробляють на заводах «БІПЕК Авто» і в Костанаї.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

«Російська Федерація має 15 норм, що стосуються підтримки автопрому. Ключових, стратегічних і тактичних. У нас таких норм тільки три. Вони теж серйозні. Це інвестиції, режим вільного складу, правила закупівлі у національних виробників. Але в умовах сформованої конкуренції і переходу до масштабного виробництва цього недостатньо. Тому що якщо ми знаходимося на одному ринку з тією ж Росією, ми повинні мати зіставні заходи підтримки. Інакше у когось з самого початку умови набагато вигідніше», – озвучив позицію Асоціації її голова Андрій Лаврентьєв.

Back to top button