Уряд має продовжити вектор політики на захист внутрішнього ринку та автовиробників

Корпорація «Богдан» закликає Уряд України зберегти дію спецмит на імпорт готових авто та продовжити політику, спрямовану на захист внутрішнього ринку та вітчизняного автовиробника. “Україна має розвивати внутрішнє виробництво. Тільки таким чином ми зможемо забезпечити сталий розвиток економіки та покращення життя громадян”, – підкреслив керманич корпорації Олег Свінарчук.

На його думку, у разі активізації експорту продукції українського автомобілебудування на ринок Росії, поставки продукції корпорації «Богдан» можуть збільшитися в десятки разів. Втім, робити передчасні прогнози президент одного з найбільших вітчизняних автовиробників не став.

“Ми завжди наголошували на важливості експортних ринків і зокрема ринку РФ для нашої компанії, оскільки внутрішнього ринку для беззбиткової роботи заводів замало. Нами проводилась і проводиться системна робота з пошуку стратегічного партнера, який не обмежував би нас ринком України”, – зазначив пан Свинарчук.

Нагадаємо, 7-го грудня на автомобільному заводі «Богдан» у Черкасах розпочалося повномасштабне виробництво автомобілів JAC.

В той час як показники промислового виробництва в Україні стабільно йдуть на спад, запуск повномасштабного виробництва сучасних автомобілів дає можливість не лише запропонувати українським автомобілістам гідну альтернативу імпортній продукції, але й надати істотний імпульс вітчизняній промисловості. Виробництво автомобілів JAC J5 ведеться з локалізацією понад 51 %. Виробничий цикл включає зварювання кузовних панелей, фарбування і ґрунтовку, збирання з використанням комплектуючих понад 30-ти українських постачальників, а це кілька тисяч робочих місць в реальному секторі економіки, які створюються у вкрай непростий період.

До того ж, високий ступінь локалізації виробництва та статус повноцінного експортера дозволяє продавати J5 не тільки на внутрішньому ринку, але і в інших країнах світу без обмежень, що є суттєвим підвищенням експортного потенціалу галузі.