Члени Асоціації

ПрАТ “Концерн-Електрон”

За свою майже вікову історію «Електрон» пройшов шлях від невеликої майстерні до багатогалузевої корпорації з виробництва продукції науково-технічного, промислового та побутового призначення.

«Електрон» – акціонерне товариство, акції якого зареєстровані за №1 в Україні.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Розпочавши свою діяльність у 1918 році як електротехнічна майстерня, «Електрон» у середині минулого століття став підприємством-виробником телеприймачів однойменної марки, які ввійшли в історію вітчизняного телевізоробудування як надійна та найпопулярніша марка телевізорів.

Сучасний «Електрон» активно розвивається як машинобудівна корпорація.

На новоствореному спільному українсько-німецькому підприємстві «Електронтранс» розроблено та виготовлено перший у СНД повністю низькопідлоговий трамвай, який відповідає європейським вимогам безпеки та комфорту. Поряд із серійним виробництвом трамваїв для колій різної ширини підприємство розпочало виготовлення тролейбусів власної розробки, а також електробусів – нового перспективного виду міського екотранспорту.

Автомобілебудівний завод «ЕлектронМаш» розробляє та виготовляє багатофункціональні комунальні автомобілі – універсальні повнопривідні механізовані комплекси зі змінними кузовами та навісним обладнанням. Заводом «ЕлектронМаш» розпочато виробництво і позашляхових повнопривідних автомобілів швидкої медичної допомоги для сільської та гірської місцевостей.

Ще одне з підприємств машинобудівного напрямку корпорації – спільне українсько-німецьке підприємство «Сферос-Електрон». Створене в 1996 році, підприємство зарекомендувало себе як виробник та постачальник високоякісної техніки для транспортних засобів: рідинних підігрівачів для автобусів, вантажних автомобілів, сільськогосподарської та будівельної техніки, а також кондиціонерів, люків, ресиверів, паливних баків та кермових колонок.

Поряд із новими напрямками діяльності корпорацією «Електрон» успішно розвиваються й традиційні виробництва високотехнологічної та конкурентоспроможної продукції.

Серед лідерів у вітчизняній галузі технологій та матеріалів для електроніки є дочірнє підприємство корпорації – Науково-виробниче підприємство «Карат». Спеціалізація «Карату» – розробка технологій отримання та налагодження промислового виробництва різноманітних матеріалів для електроніки, у тому числі із застосуванням нанотехнологій. Зокрема, продукція підприємства використовувалась для створення надчутливих детекторів Великого андронного колайдера в рамках реалізації міжнародного проекту Європейського Центру ядерних досліджень у Швейцарії. НВП «Карат» є головним науково-виробничим підприємством України за напрямком «Матеріали електронної техніки».

У складі корпорації працює одне з найбільших в Україні пластмасових виробництв –завод «Полімер-Електрон». Виробничими потужностями заводу – роботизованими термопластавтоматами для лиття пластмас та комплексом для виготовлення пінополістирольних виробів, – користуються відомі вітчизняні та зарубіжні фірми. На заводі діє і найпотужніше у регіоні інструментальне виробництво.

«Електрон» був і залишається розробником й виробником спеціальної техніки та апаратури військового призначення. Системи наведення для високоточного авіаційного озброєння, ближньої аеронавігації та інша військова радіоелектронна техніка, розроблені Окремим конструкторським бюро «Текон-Електрон», добре знані фахівцями у цій галузі.

Традиційний, ще з 1957 року, напрямок діяльності корпорації продовжує сьогодні Телевізійний завод «Електрон», який виготовляє широкий модельний ряд рідкокристалічних LED телевізорів.

Лінію малої побутової техніки для дому розвиває і завод «Електронпобутприлад». Окремим напрямком заводу є виробництво електродвигунів малої потужності, які застосовуються як у побутовій, так і в автомобільній техніці, на залізничному транспорті.

Корпорація «Електрон» та її підприємства є давніми і надійними партнерами багатьох вітчизняних та зарубіжних компаній.

Back to top button