НовиниСвіт

Повільний старт і впевнене зростання – прогноз автопродажів в ЄС

Німецька консалтингова компанія Dataforce поділилася своїми прогнозами розвитку європейського авторинку в наступаючому 2021 році.

На думку експертів компанії перше півріччя 2021 року буде досить складним для автомобільного бізнесу в ЄС. Розвиток ринку будуть стримувати карантинні обмеження, які, ймовірно, в тій чи іншій формі зберігатимуться до весни, що знизить споживчі настрої. «До того ж, початок 2021 року може бути не кращим часом для покупки автомобілів з точки зору оподаткування: деякі країни припиняють підтримку автомобільного ринку в кризових ситуаціях, а інші посилюють свої правила щодо оподаткування викидів CO2» відзначає аналітик Dataforce Бенджамін Кібіс.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Однак повторення повної втрати одного або декількох місяців продажів в компанії не очікують. Навпаки, протягом року економіка буде прискорюватися, і це відновлення буде розкривати потенціал відкладеного попиту. В цілому, в Dataforce очікують зростання продажів в країнах ЄС-5 приблизно на 17%, також як і в Бельгії і Нідерландах.

Найбільш високі темпи відновлення буде демонструвати сегмент корпоративних закупівель. Незважаючи на прагнення операторів автопарків до економії, більшість з них зосередять свою увагу на зниженні експлуатаційних витрат або зменшення розмірів автомобілів, а не на скороченні їх кількості. «Ми бачимо, що компанії переходять на електрифікацію, це створює сприятливий грунт для використання схем державної підтримки придбання BEV і PHEV в якості службових автомобілів», впевнений Бенджамін Кібіс.

У той же час приватні покупці будуть відкладати оновлення своїх автомобілів на більший термін, ніж прогнозувалося раніше. Більш того, очікується, що «затягування поясів» призведе до підвищення попиту у них на вживані автомобілі. Закінчення строку схем утилізації та інших заходів, що були спеціально призначені для приватних покупців у 2020 році, також будуть провокувати уповільнення відновлення ринку нових машин.

Back to top button