Новини

Porsche відмовляється від дизеля і готується до випуску електромобіля

Німецький автовиробник Porsche має намір припинити виробництво дизельних автомобілів і замість цього зосередиться на бензинових, електричних і гібридних двигунах.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Таке рішення в компанії прийняли слідом за дизельгейтом, що не вщухає з 2015 року, коли Volkswagen визнав махінації при випробуваннях на викиди дизельних двигунів.

При цьому виконавчий директор Porsche Олівер Блюм заявив, що компанія «не демонізує дизель», який залишається важливою технологією двигунів.

«Однак ми як виробник спортивних автомобілів, для яких дизель завжди грав другорядну роль, прийшли до висновку, що хочемо, щоб наше майбутнє було без дизеля», – підкреслив Блюм, зазначивши, що бензинові двигуни краще підходять для спортивного водіння.

Porsche ніколи не виробляв свої власні дизельні двигуни, вважаючи за краще використовувати Audi.

На сьогодні Porsche активно розробляє повністю електричний автомобіль класу люкс, у що було інвестовано мільярд євро.

Таким чином, компанія повертається до своїх витоків, адже саме електрокар був першим автомобілем, сконструйованим і зібраним Фердинандом Порше ще в 1898 році.

Перша модель легендарного Порше називалася Egger-Lohner Electric Vehicle, C.2 Phaeton Model, а скорочено – Р1. У рух автомобіль приводив електромотор потужністю 5 к.с., який дозволяв розвивати швидкість в 35 км/г. Запас ходу на одній зарядці становив близько 80 кілометрів.


За матеріалами: BBC


Back to top button