Світ

Porsche інвестує в синтетичне паливо

Це рішення дозволить зберегти життя класичним моделям

Німецька компанія Porsche інвестує в розробку синтетичного палива, яким можна було б заправляти автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння навіть після їх заборони.

Оскільки перспектива тотальної заборони автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння стає все більш реальною, одні виробники займаються розробкою електрокарів, а інші думають, як продовжити життя машинам зі звичними нам силовими установками. Деякі, втім, вважають, що одне іншому не заважає: як розповів в інтерв’ю виданню Hagerty глава марки Олівер Блюм, крім випуску електромобілів Porsche інвестує в синтетичне паливо. Це необхідно, щоб продовжити термін експлуатації класичним моделям, близько 70% яких, за словами топ-менеджера, до сих пір знаходяться в експлуатації.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Біопаливо дозволить зберегти життя вінтажним Porsche навіть в «екологічно чистому» майбутньому. Для цього навіть не потрібно вигадувати нову інфраструктуру – можна використовувати звичайні автозаправні станції, які коли-небудь все одно залишаться без діла. Синтетичне паливо планується виготовляти з повністю поновлюваних джерел енергії. Існуючі сьогодні зразки біопалива в середньому обходяться в 10 доларів за літр, але через 10 років, за оцінками Блюма, при серійному виробництві вартість літра можна буде опустити приблизно до двох доларів.


Back to top button