Новини

Популярність електромобілів у Європі зростає

У травні в Європі загальна кількість електрифікованих транспортних засобів (електромобілів та під’єднуваних гібридів) подолала позначку в півмільйона одиниць. Наразі ТОП-6 європейських країн-лідерів електромобільного ринку мають 502 311 таких авто, що виводить Європу в лідери за кількістю пасажирських електричних транспортних засобів. США опиняються на другому місці, Китай – на третьому.

Ця цифра включає близько 32 тисяч легких комерційних фургонів, тому “чисто легкових” електромобілів у травні нараховувалося приблизно 470 тисяч. Що все одно більше, ніж 460 тис у США і, судячи з динаміки червня, за ці дні ЄС таки подолав півмільйонну позначку і за власне легковими під’єднуваними авто.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Сімка лідерів за кількістю електрокарів така:

Норвегія – близько 105 тис.
Нідерланди – близько 92,6 тис.
Франція – близько 89,6 тис.
Великобританія – більш ніж 70 тис.
Німеччина – понад 57,4 тис.
Швеція – приблизно 21,5 тис.
Швейцарія – близько 12,3 тис.
Дуже зріс за останні місяці голландський ринок електромобілів, оскільки споживачі спішили скористатися пільгами, дія яких невдовзі вичерпується.

Лідерами продажів за січень-травень цього року стали Норвегія з 18 734 авто, Великобританія з 16 056, Франція – з 15 267, прискорилася Німеччина з 8 783, і у Швеції було продано 4 509 електромобілів.

У порівнянні зі США, Європі допомагає зростати швидше той факт, що на її ринках доступні удвічі більше моделей. У США Nissan Leaf, Tesla Model S і Model X є лідерами продажів. У Європі вони теж на перших місцях, проте є ще дві моделі, відсутні у США: це Mitsubishi Outlander PHEV і Renault Zoe.

Китай намагається наздогнати ЄС та США, запроваджуючи великі субсидії, щоб поліпшити якість повітря у містах


Back to top button