Світ

Поляки почали будувати завод для виробництва національних електромобілів

Підприємство буде побудовано в Сілезії і запрацює в 2024 році

Влада Польщі дали дозвіл на будівництво нового автомобільного заводу в місті Явожно, розташованому в Сілезькому воєводстві. Там будуть випускати електромобілі нової польської марки Izera, пише видання ReMix.

Вперше нова марка була представлена ​​влітку цього року. За нею стоїть компанія ElectroMobility Poland, яка в свою чергу створена консорціумом місцевих енергетичних корпорацій. Передбачалося, що електромобілі Izera з’являться в 2023 році, проте тепер називається нова дата початку виробництва, і це 2024 рік.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

На новому заводі на початку буде працювати 3 тисячі людей. Ще 12 тисяч будуть задіяні в суміжних виробництвах в Польщі. Уряд країни пообіцяв проекту свою фінансову підтримку, але обсяг дотацій не уточнюється.

Влітку поляки показали дві електричні машини марки Izera: хетчбек і кросовер. З технічних характеристик називався тільки орієнтовний запас ходу (більше 400 кілометрів по циклу WLTP) і час розгону до 100 кілометрів на годину (менше 8 секунд).

Нагадаємо, що Izera стане першою незалежною польської маркою з початку 2000-х років. Проте, в Польщі розташовано безліч діючих автомобільних підприємств іноземних брендів, які забезпечують 7% національного ВВП.

Back to top button