НовиниСвіт

Polestar запланував створити повністю вуглецево-нейтральний автомобіль до 2030 року

Шведський стартап з виробництва електромобілів Polestar оголосив, що до 2030 року випустить першу повністю вуглецево-нейтральну модель. Це означає, що протягом всього ланцюжка виробництва в атмосферу не буде викидатися CO2, пише The Next Web.

У минулому році гендиректор Polestar Томас Інгенлат заявив, що електромобілі не такі «чисті», якими їх прийнято вважати. Компанія випускає модель Polestar 2 з нульовим викидом вихлопних газів, але як і у випадку з іншими електромобілями, при її виробництві утворюється CO2.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Згідно з дослідженням Polestar, найбільше парникових газів викидається при виробництві кузова і батарей, і щоб зрівнятися за цим показником з бензиновим Volvo XC40, електромобілю Polestar 2 потрібно проїхати як мінімум 50 тис. км. При цьому автомобіль повинен заряджатися тільки електрикою з поновлюваних джерел.

Щоб змінити ситуацію, Polestar планує випустити повністю вуглецево-нейтральний автомобіль. Виробник пояснив, що не буде компенсувати викиди парникових газів, висаджуючи дерева, а повністю прибере їх з виробничого ланцюжка. Як компанія збирається цього досягти, поки незрозуміло.

«Компенсація – це відмовка, – сказав Інгенлат. – Прагнучи створити повністю вуглецево-нейтральний автомобіль, ми змушені вийти за межі того, що можливо сьогодні. Нам доведеться ставити все під сумнів, впроваджувати інновації і звертатися до експоненціальних технологій, оскільки ми прагнемо нульових викидів вуглецю».

Polestar заявила, що під час розробки вуглецево-нейтрального автомобіля зосередиться на п’яти ключових областях:

01 – Створенні кліматично нейтральної платформи, на якій можуть бути побудовані моделі;

02 – Використанні вуглецево-нейтральних матеріалів;

03 – Оптимізації енергоспоживання;

04 – Вуглецево-нейтральному виробництві;

05 – Запровадженні поновлюваних джерел енергії в ланцюжок поставок.

Source
incrussia.ru
Back to top button