Дайджест

Покупці скасовують замовлення на Zeekr 001. Що не так з люксової «електричкою» Geely

У червні Zeekr, люксовий бренд Geely, призупинив попередні замовлення на 001, а ціни на «електричку» стали повзти вгору.

15 квітня 2021 року на 001 відкрили передзамовлення. Електрокар був представлений трьома комплектаціями в ціновому діапазоні 281 000 – 360 000 юанів. При цьому вартість двох початкових модифікацій Zeekr зробили однаковою – 281 000 юанів. Перша версія має два електромотора і батарею на 86 кВт⋅ч, а друга – лише один електромотор, однак акумулятор вже на 100 кВт⋅ч, що забезпечує їй дальність ходу 712 км (NEDC). При цьому, як повідомляє Autohome, 40% покупців на момент 15 червня вибрали найдорожчу модель, що володіє як двома двигунами, так і більш місткою батареєю.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Покупці скасовують замовлення на Zeekr 001. Що не так з люксової «електричкою» Geely

Ціни на Zeekr 001 зустріли позитивну реакцію з боку покупців, що забезпечило модель попитом. 15 червня офіційний представник Zeekr заявив, що всі попередньо замовлені автомобілі в даний момент розпродані. Справа в тому, що збірка цих «електричок» утруднена через проблеми з постачанням комплектуючих, переважно електронних чіпів. Знову відкрити попередні замовлення компанія планує лише в серпні. Поставка перших автомобілів клієнтам запланована на жовтень 2021 року.

У Китаї багато залишилися незадоволені цим рішенням, однак Zeekr не обмежиться тільки цим кроком. Справа в тому, що ціни на машину стали рости – вже зараз вартість базової комплектації збільшилася на 5 400 юанів. Крім підвищення ціни, в інтернеті стала з’являтися інформація і про зміни в оснащенні машин. Так, основна «фішка» Zeekr 001 – швидка зарядка від напруги в 800 вольт, з якої можна набрати 120 км дальності ходу за 5 хвилин, була урізана до 400 вольт. Також без вентиляції залишилося пасажирське сидіння переднього ряду.

Покупці скасовують замовлення на Zeekr 001. Що не так з люксової «електричкою» Geely

Безліч користувачів інтернету в Китаї вважає, що Zeekr збиває з пантелику своїх клієнтів. Ціни на 001 ростуть, а їх оснащення поступово скорочується. Як підсумок, деякі клієнти бренду вже скасували свої попередні замовлення.

Back to top button