Новини

Подивіться, як змінювалися кольори автомобілів з 90-х років

За 30 років автомобільна палітра стала помітно менш яскравою

Користувач Reddit опублікував графік, на якому відображено розподіл кольорів автомобілів в залежності від року випуску. Він наочно демонструє, що на початку 90-х років яскравих машин випускалося значно більше, а на початку нового тисячоліття тенденція різко змінилася на користь сірих, чорних і білих автомобілів.

Графік заснований на даних з Польщі. Результати дослідження, опубліковані в липні, показали, що найпопулярнішими автомобільними кольорами в 2019 році були сріблястий та сірий. Друге місце дісталося білому кольору, в який пофарбовано 23 відсотки російських машин.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Аналогічна ситуація склалася і в США. Як повідомляє The Drive, в минулому році в країні було випущено більше 23 відсотків білих і стільки ж чорних машин, в той час як фіолетовий колір і його відтінки виявилися найменш популярними.

Подивіться, як змінювалися кольори автомобілів з 90-х років

За даними найбільшого постачальника фарб і покриттів PPG Industries, загальносвітова гамма виглядає ще більш «нудно»: у 2018 році 39 відсотків усіх автомобілів в світі були пофарбовані в білий колір, а в 2019 році їх кількість злегка знизилося – на один відсоток. Незважаючи на повільну зміну тенденцій, за прогнозами експертів, в найближчі роки на дорогах з’явиться більше «кольорових» автомобілів.

«Хоча зараз покупці охочіше вибирають консервативні кольору, зелений раніше був неймовірно популярним. Починаючи з 1999 року автомобілісти віддають перевагу нейтральним варіантам, проте зелений колір повільно відвойовує свої позиції», – сказала Джейн Харрінгтон, топ-менеджер PPG ​​по автомобільним покриттям.

Крім зеленого, росте поширеність синього і блакитного покриттів: в минулому році в Європі нараховувалося 11 відсотків таких автомобілів – на один відсоток більше, ніж роком раніше.

За даними експертів, «мода» на нейтральні кольори пов’язана з їх утилітарністю, а також з універсальністю. Такі машини легше продати, на них менше видно бруд і подряпини, а при пошкодженні кузовних панелей простіше знайти нові на заміну.


Back to top button