Новини

За підсумками I кварталу імпорт легкових авто зріс майже на 80 відсотків

У першому кварталі поточного року на територію України в режимі імпорту було ввезено 39046 автотранспортних засобів на 588,5 млн доларів США. Найбільшу частку в цьому імпорті охопили легкові автомобілі, повідомляє асоціація «Укравтопром».

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

За три місяці на придбання 28,9 тис. легкових авто імпортери витратили $416,9 млн. Таким чином, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року імпорт легкових автомобілів збільшився майже на 80%, а відтік валюти на його придбання виріс на $145,7 млн. При цьому середня митна вартість одного ввезеного автомобіля знизилася в порівнянні з торішнім показником більш ніж на $2 тис. і становила $14,4 тис.

Причиною зниження середньої вартості ввезеної іномарки стала істотна зміна співвідношення нових і вживаних автомобілів.

Так, у порівнянні з першим кварталом минулого року в імпорті легкових автомобілів сильно зросла частка машин, що були в експлуатації. Якщо в 2016 році в загальному обсязі імпорту вони охоплювали лише 27%, то в цьому році – 42 відсотки.

Найчастіше за звітний період в нашу країну легкові іномарки завозилися з Німеччини – 7141 шт. За три місяці на поставках в Україну німці заробили $101,2 млн. Однак частка нових машин в імпорті з ФРН становила всього лише 27 відсотків.

Японія, що відвантажила в Україну 3208 легкових авто, загальна митна вартість яких становила $74,3 млн, стала постачальником №2. Але при цьому в імпорті з Японії левова частка – 92% належала новим автомобілям. В результаті ця країна за підсумками першого кварталу посіла лідируючу позицію в частині поставок нових легкових автомобілів з результатом 2937 авто, а Німеччина опинилась на другому місці з показником 1927 нових машин.

Back to top button